Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 KWIETNIA 2019r.


 

  1. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Przypominamy, że dzisiaj- 22.04 – nie ma mszy świętej wieczornej.
  2. Przyszła niedziela – 28.04 – to niedziela Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, na godz. 15.00. W tym dniu nie będzie nieszporów niedzielnych o godz. 17.30.
  3. Składam serdeczne podziękowania, wielkie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy swoją pracą i posługą przyczynili się do głębokiego przeżycia przez nas wszystkich tegorocznego Triduum Paschalnego. Dziękuję: Księdzu Grzegorzowi, Panu Kościelnemu i Organiście; Panom i Paniom za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu; służbie liturgicznej i osobom, które włączyły się w Liturgię Słowa podczas Triduum, scholi parafialnej i scholi dziecięcej; strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim; całej asyście procesyjnej tzn. paniom, panom i dzieciom za niesienie feretronów, chorągwi, strażakom za niesienie baldachimu, górnikom i orkiestrze; jednemu z naszych parafian, który prosił o anonimowość, za „chlebki” na Wielki Czwartek; wszystkim, którzy brali liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W czasie Wielkiego Postu trwała akcja „Od juniora dla seniora” pod patronatem Caritas Polska: najmłodsi parafianie oraz wspólnota Przemiana ofiarowali pieniądze dla starszych. Zebrano 753 zł, które przeznaczono na paczki dla nich. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. 24 kwietnia o godzinie 18.45 w domu katechetycznym przy Parafii Św. Macieja w Andrychowie odbędzie się spotkanie po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.