Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 KWIETNIA 2019r.

1. Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Bogusława Kastelika, który w Krakowskim Seminarium Duchownym pełni funkcję Ojca Duchownego. Życzymy Mu światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Słowa Bożego. Oby dobrze się czuł wśród nas.
2. W ramach rekolekcji zapraszamy jeszcze dzisiaj na nabożeństwo Drogi Krzyżowej
o godz. 16.30 i na Gorzkie Żale o godz. 17.00. A po mszy świętej wieczornej,
ok. godz. 19.00 na naukę stanową wszystkie małżeństwa.
W poniedziałek i we wtorek dzieci i młodzież mają swoje spotkania rekolekcyjne
o godz. 10.30; 12.00 i o 16.00. Bardzo gorąco prosimy rodziców o dopilnowanie,
aby wszystkie dzieci uczestniczyły w swoich naukach. Poszczególne klasy mają wyznaczone godziny spotkań rekolekcyjnych.
W poniedziałek po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.00 na naukę stanową zapraszamy wszystkie kobiety, we wtorek o tej samej porze, wszystkich mężczyzn.
W poniedziałek i we wtorek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Początek o godz. 20.30. W środę dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji. O godz. 7.00 i 18.00 uroczysta msza święta ze specjalnym błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji.
Na tych mszach świętych będzie zbierana składka rekolekcyjna.
Spowiedź święta rano od 8.00 do 9.30 i od 10.00 do 11.30; po południu od 14.00
do 15.30 i od 16.00 do 17.30.
3.W przyszłą niedzielę – 14.04 – przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Na mszy świętej o godz. 11.00 obrzęd poświecenia palm odbędzie się przed mszą świętą przy ołtarzu polowym, skąd procesyjnie przejdziemy do kościoła. Prosimy, aby gromadzić się przy ołtarzu polowym.
4. Jak było zapowiadane, dzisiaj ministranci po mszach przed kościołem zbierają ofiary na orkiestrę, na procesję rezurekcyjną. Polecamy waszej życzliwości tę sprawę.
5. W ubiegłą niedzielę na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów
w Andrychowie udało się nam zebrać 4420 zł 33 gr. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom – Serdeczne Bóg zapłać.