Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 MARCA 2019r.

 1. Jak było zapowiadane tydzień temu, po mszach świętych, przed kościołem zbierane są ofiary na Hospicjum Domowe Królowej Apostołów w Andrychowie. Hospicjum to opiekuje się ludźmi chorymi na terenie całego naszego dekanatu. Polecamy tę sprawę waszej życzliwości.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, dzisiaj na godz. 15.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00.
 3. Od jutra, czyli poniedziałku – 1.04 – msze święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00.
 4. We wtorek – 2.04 – przypada 14. rocznica śmierci świętego Jana Pawła II.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy do wspólnej modlitwy
  na mszy świętej o godz. 18.00, za powołanych do kapłaństwa i zakonu i o nowe powołania; pierwszy piątek miesiąca – spowiedź codziennie pół godziny przed mszą świętą i w piątek od 16.00 do 18.00; i pierwsza sobota miesiąca – na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe zapraszamy Róże Różańcowe. Początek o godz. 7.00. W piątek – 5.04 – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych i młodzieży po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę – 7.04 – rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku wygłosi je dla nas ks. Bogusław Kastelik, który pełni funkcję Ojca Duchownego w Krakowskim Seminarium Duchownym. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony w dzisiejszej „Zbójeckiej Pani”. Prosimy tak poukładać swoje zajęcia i obowiązki, abyśmy wszyscy mogli skorzystać z tego czasu zatrzymania się i łaski.
 7. Od dzisiaj przy bocznych ołtarzach wystawione są puszki, do których można składać ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”.
 8. Jak stało się już tradycją w naszej parafii, w przyszłą niedzielę – 7.04 – po mszach świętych młodzież zbierze do puszek dobrowolne ofiary na orkiestrę dętą, która będzie towarzyszyć naszym modlitwom i śpiewom na tegorocznej Procesji Rezurekcyjnej. Zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel.
 9. Jak pamiętamy rok 2019 w naszej diecezji obchodzony jest jako Rok Świętego Melchiora Grodzieckiego. W ramach tych obchodów, w dniach od 5 do 7 kwietnia, dekanat andrychowski będzie przeżywał nawiedzenie relikwii świętego Melchiora. Wszystkie uroczystości odbywać się będą w kościele świętego Stanisława bpa w Andrychowie, na osiedlu. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy plan tych uroczystości wywieszony jest w gablocie przed kościołem.