Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 MARCA 2019r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Przypominamy, że w piątki o godz. 16.30 odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, po mszy świętej wieczornej dla młodzieży i dorosłych. A w niedziele o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek – 25.03 – przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej o godz.17.00 będziemy modlić się za poczęte i nienarodzone dzieci o dar życia i miłości dla nich. W czasie tej mszy będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Nienarodzonego. Wszystkich serdecznie do tej modlitwy zapraszamy.
  3. W piątek – 29.03 – przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej, o godz. 17.20 dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcone i rozdane książeczki do modlitwy. Obecność wszystkich dzieci i rodziców obowiązkowa.
  4. W sobotę – 30.03 – odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii u Pana Kościelnego.
  5. Ksiądz wikary informuje, że jeszcze przez tydzień przyjmuje zapisy na lipcową pielgrzymkę do Lwowa. Przepraszamy za błąd, który pojawił się w artykule o pielgrzymce. Ostatecznym miejscem powrotu nie będzie Bielsko – Biała, ale Inwałd.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na remont kościoła. Jak zauważyliście remont dachu na kościele definitywnie dobiegł końca. Teraz robiony jest dach na ołtarzu polowym i na domu katechetycznym i organistówce. Zrobiono też wstępne odkrywki fundamentów kościoła w celu sprawdzenia ich stanu technicznego. Jak widać zbito część tynków zewnętrznych. W najbliższym czasie konserwator zabytków podejmie decyzję co dalej z osuszaniem kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę – 31.03 – po mszach świętych, przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie. Polecamy tą sprawę waszej serdecznej życzliwości.