Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03 MARCA 2019r.

 
1. Przeżywamy dzisiaj tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Program jest następujący:
– po mszy o godz. 7.00 adoracja dla osób starszych
– po mszy o godz. 9.00 adoracja dla młodzieży
– po mszy o godz. 11.00 adoracja dla dzieci
– o godz. 13.00 adorują osoby samotne
– o godz. 14.00 adorują: Oaza Rodzin, Przemiana, Schola
– o godz. 15.00 adorują: Róże Różańcowe, Straż Honorowa Serca Jezusowego, Koło Radio Maryja, Ze-spół Charytatywny, Rada Parafialna
– o godz. 16.30 uroczyste nieszpory niedzielne, które zakończą nabożeństwo.
2. Od dzisiaj do soboty włącznie będzie trwał 52. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej ważnej sprawie w naszych modlitwach.
3. W poniedziałek – 4.03 – święto świętego Kazimierza, królewicza.
4. 6 marca przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tzn. że możemy zjeść tylko trzy posiłki w ciągu dnia: dwa lekkie i jeden do syta, i bez mięsa. Msze święte z kazaniem, w tym dniu o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
5. W czwartek – 7.03 – pierwszy czwartek miesiąca marca – w tym dniu oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Modlimy się za kapłanów, osoby konsekrowane i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, zwłaszcza z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy świętej wieczornej o godz. 17.00.
6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 16.30 dla dzieci, a po mszy wieczornej dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem znajdziemy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią” a w niej wkładka o Janie Pawle II.