Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 LISTOPADA 2018r.

 1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie złożone przez Was ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo wieczorne dzisiaj na godz. 16.30.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek – 20.11 – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

– w środę – 21.11 – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

– w czwartek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlimy się za pana Jakuba, naszego organistę i członków naszych schol parafialnych, ponieważ św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej.

– w sobotę – 24.11 – wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich

– w przyszłą niedzielę – 25.11 – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. W sobotę – 24.11- comiesięczne odwiedziny chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich u Pana Kościelnego.
 2. W niedzielę – 25.11 – na mszy świętej o godz. 11.00 zostaną poświęcone opłatki, które
  Pan Organista będzie rozprowadzał pod chórem od przyszłej niedzieli. Zachęcamy, aby nabyć je u naszego organisty. Wszystkie złożone ofiary są naszą wdzięcznością za trud posługi organisty w naszej parafii – a sami dobrze wiemy, o ile piękniejsza jest msza święta, podczas której wybrzmiewa piękno muzyki kościelnej.
 3. Również od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować rezerwacje intencji mszalnych na pierwsze półrocze roku 2019. W niedzielę po mszach świętych przedpołudniowych będziemy przyjmować intencje za żywych,
  a od poniedziałku za zmarłych. W poniedziałek – 26.11 – kancelaria będzie czynna od godz. 15.00, a w kolejne dni po mszach świętych. Stało się już zwyczajem, że za zmarłych rezerwujemy tylko cztery intencje, aby wystarczyło ich dla wszystkich. Przypominamy o środowych mszach świętych zbiorowych, w ramach Nabożeństwa do Matki Bożej Inwałdzkiej.
 4. Serdecznie zapraszamy chętne małżeństwa do uczestnictwa we wspólnocie Domowego Kościoła działającej przy naszej parafii. Pierwsze spotkanie niezobowiązujące odbędzie się 25.11 po mszy świętej o godz. 11.00
  na salkach katechetycznych.
 5. Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu. Do boksów wrzucamy tylko odpady zielone tzn. liście, zwiędłe kwiaty, natomiast szkło i plastiki do kontenerów.