Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

28 PAŹDZIERNIKA 2018r.

 1. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 2. W środę – 31.10 – okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych, od godz. 17.00.
 3. W czwartek – 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 9.00
  i 11.00. Po południu w kościele o godz. 14.00 uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz
  i modlitwy za zmarłych. Po procesji, na cmentarzu o godz. 15.00 msza święta. W tym dniu nie będzie mszy świętej wieczornej.
 4. W piątek – 2.11 – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 17.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu przykościelnym. Przypominamy, że przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 5. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Przy czym należy spełnić następujące warunki: nawiedzić pobożnie cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświecającej, przyjąć w tym dniu Komunię świętą, odmówić modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencji Ojca świętego, i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.
 6. W ciągu najbliższych dni przed każdą mszą świętą będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych z wypominków jednorazowych.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą, w środę -31.10 – od godz. 17.00 i w piątek – 2.11 – od godz. 16.00. W sobotę
  o godz. 7.00 msza święta dla Róż Różańcowych i nabożeństwo różańca świętego.
 8. Od piątku – 2.11 – msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o godz. 11.00. W dzisiejszej „Zbójeckiej Pani” jest dodatek dziecięcy, a w nim kolejna zagadka o świętym. Prosimy, aby na tę mszę świętą dzieci przyniosły książeczki z obrazkami z różańców. Książeczki trzeba podpisać imieniem, nazwiskiem i dopisać klasę.
 10. Ksiądz Wikary organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, w środę 14 listopada. Szczegóły w dzisiejszej „Zbójeckiej Pani”. Zapisy u ks. Grzegorza do 11 listopada.
 11. Pod chórem można złożyć podpis na petycji do papieża Franciszka w sprawie ogłoszenia św. Jana Pawła II patronem Europy. Młodzież oazowa sprzedaje znicze, dochód przeznaczony jest na jej wyjazd formacyjny. Siostra Adela (Zofia Maciejczyk) będzie sprzedawała kalendarze, z których dochód zostanie przeznaczony na misje w Indiach. Polecamy waszej uwadze te akcji.
 12. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na remont kościoła – „Bóg zapłać”.