Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 PAŹDZIERNIKA 2018r.

  1. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie, składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

– we wtorek – 23.10 – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

– w niedzielę 28.10 – Rocznica Poświęcenia Naszego Kościoła.

  1. W sobotę – 27.10 – comiesięczny objazd chorych i starszych naszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii u Pana Kościelnego.
  2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, po mszach świętych, z tyłu kościoła będzie można podpisać petycję do papieża Franciszka, aby ogłosił św. Jana Pawła II patronem Europy, natomiast młodzież oazowa rozprowadza znicze. Dochód przeznaczony będzie na ich wyjazdy formacyjne. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  3. Od poniedziałku – 22.10 – po mszach świętych w kancelarii parafialnej przyjmować będziemy na wypominki jednorazowe i roczne. Usilnie prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych, najlepiej w formie mianownika, żeby uniknąć pomyłek przy odczytywaniu. Tradycyjnie za zmarłych wypominanych będziemy modlić się w każdą niedzielę przed mszami o godz. 11.00 i 18.00 oraz w środy na Nabożeństwie do Matki Bożej Inwałdzkiej. Zadbajmy także o groby naszych bliskich. Niech porządek na nich i wokoło będzie zewnętrznym wyrazem naszej pamięci.
  4. Z inicjatywy naszych strażaków 11 listopada po mszy św. o godz. 11.00 na ścianie Kaplicy Grobowej Romerów poświęcona i odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca naszego rodaka, fundatora oraz pierwszego prezesa straży pożarnej w Inwałdzie hrabiego Rodryga Romera. Dlatego w przyszłą niedzielę – 28.10 po mszach świętych strażacy będą kwestować na pokrycie kosztów związanych z ufundowaniem i odsłonięciem tej tablicy.