Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 PAŹDZIERNIKA 2018r.

  1. W całej Polsce przeżywamy dziś 18. Dzień Papieski. Młodzież oazowa po mszach świętych przed kościołem zbiera ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci. Wszystkim, którzy złożą ofiarę, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:

– w poniedziałek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– we wtorek – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w środę – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w czwartek – 18.10 – święto św. Łukasza, ewangelisty

– w sobotę -20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji

  1. We wtorek – 16.10 – swoje spotkanie będą mieć kandydaci do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele, początek o godz. 18.00 mszą świętą, po niej katecheza. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.
  2. W piątek – 19.10 – trzeci piątek miesiąca października. Zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, na godz.18.00.
  3. Zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Składamy wielkie podziękowania wszystkim, którzy swoją pracą i posługą przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia tych nabożeństw przez nas wszystkich. Gorące „Bóg zapłać” kierujemy do Pana Mateusza i Pani Ali za dbanie o porządek i strojenie ołtarzy, Panu Kościelnemu i Organiście, Pani Katechetce i dzieciom, młodzieży oazowej i Oazie Rodzin za przygotowanie i prowadzenie modlitw różańcowych, ministrantów i lektorów, dzieci, które nosiły poduszki i sypały kwiaty, pań i panów, którzy nosili feretrony, sztandary i świece, górników i strażaków za ich posługę w czasie tych nabożeństw. Dziękujemy osobom i rodzinom, które ofiarowały kwiaty na ołtarz polowy.
  4. W ubiegłym tygodniu parafia zakupiła działkę przy cmentarzu, na której zrobimy parking. Składamy wielkie podziękowanie rodzinie, która prosząc o dyskrecję, zasponsorowała ten zakup.
  5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na remont kościoła. Ponadto będą zbierane podpisy
    pod petycją, aby papież Franciszek ogłosił Świętego Jana Pawła II Patronem Europy.