Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 WRZEŚNIA 2018r.

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  – w poniedziałek – 1.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  – we wtorek – 2.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  – w czwartek – 4.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  – w piątek – 5.10 – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik, który w polskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały obrazki, które należy wkleić do specjalnej książeczki. Dzieci otrzymają je na pierwszym różańcu. Dla tych, którzy zbiorą wszystkie obrazki, przewidujemy nagrodę.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października.
  W czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą, dodatkowo w piątek od godz. 16.00. W sobotę msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi o godz. 7.00, na którą zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.
 5. W czwartek – 4.10 – odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Początek spotkania
  w kościele na mszy świętej o godz. 18.00. Obecność rodziców obowiązkowa.
 6. W przyszłą niedzielę – 7.10 – na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną mszę świętą dla nich. Tradycyjnie będzie na niej kazanie dla dzieci i rozwiązanie zagadki, którą można znaleźć w dzisiejszej „Zbójeckiej Pani”. Na tę mszę świętą obowiązkowo przychodzą dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii świętej, z rodzicami. Dzieci te otrzymają swoje różańce.