Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

2 WRZEŚNIA 2018r.

 


 
1. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek – 03.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła,
– w piątek – 07.09 – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika,
– w sobotę – 08.09 – święto Narodzenia NMP. W tym dniu odbywać się będą w naszej parafii Dożynki Gminne. O godz. 12.00 w kościele zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, tj. w poniedziałek – 03.09 – o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Spowiedź św. na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek – 07.09 – od godz. 16.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą i w piątek od godz. 16.00.

5. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na mszę św. i nabożeństwo różańcowe, w sobotę – 08.09 – na godz. 7.00.

6. Jak zapowiadaliśmy, od czwartku – 06.09 – zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje przygotowujące nas do godnego przeżycia wyjątkowego, bo w roku jubileuszu 700 – lecia wioski i parafii, odpustu. Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Janusz Mastalski, rektor Seminarium Duchownego w Krakowie.
Program jest następujący:
– w czwartek – 06.08 – msza św. z kazaniem o godz. 18.00 i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski,
– w piątek – 07.09 – msza św. z kazaniem o godz. 18.00 i o godz.19.30. Apel Jasnogórski.
W tym dniu w ramach projektu realizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, pt. Szlak Maryjny „Światło ze Wschodu”, odbędzie się prezentacja multimedialna na zewnętrznej ścianie naszego kościoła. Pokaz połączony będzie z koncertem zespołów folklorystycznych. Początek prezentacji o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.
– w sobotę – 08.09 – msza św. z kazaniem o godz. 18.00 i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
– w niedzielę – 09.09 – uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla o godz. 11.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

7. Na pewno pamiętamy jeszcze koncert kolęd, który odbył się w naszym kościele 06.01 br. w ramach obchodów jubileuszu 700 – lecia Inwałdu, pt. „W inwałdzkiej ciszy”. W przyszłą niedzielę – 09.09 – po mszach św. przedpołudniowych, przed kościołem, przedstawiciele Andrychowskiego Centrum Kultury będą sprzedawać płyty DVD z tym koncertem. Cena płyty 29,00 zł. Zachęcamy do zakupu tej pięknej pamiątki.

8. Pod chórem mamy do dyspozycji prasę katolicką. Pierwszy powakacyjny numer naszej „Zbójeckiej Pani”, „Źródło” i „Gościa Niedzielnego”. Są również ulotki informacyjne na temat piątkowego koncertu, które można zabrać.