Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 SIERPNIA 2018r.

 

 

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 27.08 – wspomnienie św. Moniki

– we wtorek – 28.08 – wspomnienie św. Augustyna bp i dk Kościoła

– w środę – 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 

2. Tydzień temu na mszy św. o godz. 11.00, dziękowaliśmy ks. Dawidowi za czteroletnią pracę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii. Od dzisiaj podejmuje on pracę w Brzeszczach, w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej. Natomiast wśród nas witamy serdecznie ks. Grzegorza Pydycha,  który od dzisiaj podejmuje pracę duszpasterską i katechetyczną w Inwałdzie. Ks. Grzegorz pochodzi z Brzeszcz, a ostatnio pracował w Pierścicu, w parafii pw. św. Mikołaja. Życzymy Mu wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej, Pani naszej Inwałdzkiej. Otwórzmy przed Nim nasze serca i przyjmijmy Go z życzliwością, tak żeby dobrze się wśród nas czuł.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca września. Na mszę świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 7.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkie Róże naszej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Wszystkich, a zwłaszcza rolników zapraszamy na nasze inwałdzkie dożynki.
  3. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek – 3 września, o godz. 8.00. Natomiast spowiedź święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w piątek – 7 września w ramach pierwszego piątku miesiąca.
  4. Wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na remont kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Jak wiemy ten rok dla Inwałdu jest wyjątkowy, cały czas przeżywamy 700 rocznicę powstania naszej wioski i parafii. Zbliża się główny odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP. Z racji jubileuszu odpust ten też jest wyjątkowy i trzeba się nam do niego przygotować. Już teraz informujemy, a szczegółowy plan podamy za tydzień, że przez trzy dni, poprzedzające odpust, czyli 6.09; 7.09; 8.09 (czwartek, piątek, sobota) będziemy przeżywać rekolekcje, które poprowadzi ks. prof. Janusz Mastalski, rektor Seminarium Duchownego w Krakowie. Sumę odpustową odprawi ks. biskup Roman Pindel. Potwierdzili swoje przybycie wszyscy nasi księża rodacy i kilku księży, którzy pracowali w naszej parafii.  Módlmy się o dobre i święte owoce tego odpustu w naszej parafii.
  6. Od przyszłej niedzieli wracamy do odprawiania mszy świętej wieczornej, w niedzielę i w dni powszednie o godz. 18.00. Powracamy także do zwykłych godzin otwarcia kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji: „Gościa Niedzielnego” i „Źródło”.