Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 NIEDZIELA ZWYKŁA
12 SIERPNIA 2018r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
– we wtorek – 14.08 – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana
i męczennika, patrona naszej diecezji
– w środę – 15.08 – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Jest to święto nakazane. W tym dniu msze święte będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00
i na każdej mszy będzie poświęcenie wianków i ziół.
– w piątek – 17.08 – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

2. W poniedziałek – 12.08 – zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18.00, uwielbieniem Matki Bożej śpiewając Godzinki ku Jej czci, potem różaniec, msza święta z kazaniem i procesja
z Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę panie, panów, dzieci, górników
i strażaków o podjęcie swoich posług w czasie nabożeństwa.

3. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy modlić się za naszego księdza wikariusza, księdza Dawida z okazji Jego urodzin. Ta msza święta będzie również podziękowaniem księdzu Dawidowi za Jego czteroletnią posługę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii, bo jak wiadomo, decyzją księdza biskupa ordynariusza z dniem 25.08 podejmie On pracę w parafii Matki Bożej Bolesnej w Brzeszczach – Jawiszowicach. Wszystkich serdecznie na tę mszę zapraszamy, myślę, że mamy za co księdzu Dawidowi dziękować.

4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy jak zwykle „Źródło” i „Gościa Niedzielnego”.