Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 MAJA 2018r.

 

  1. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30
  2. W czwartek – 31.05 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W tym dniu składamy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu, biorąc udział w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Msze święte będą jak w niedzielę. Główna msza święta o godz. 9.00, po niej wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Wadowicką, Jasną, Wiejską i Radosną. Pierwszy ołtarz będzie na ulicy Wadowickiej , przy domu państwa Urszuli i Bogusława Bisagów; drugi na ulicy Jasnej, przy domu państwa Agnieszki i Pawła Widlarzów; trzeci na ulicy Wiejskiej, przy domu państwa Olgi i Pawła Pytlów; czwarty na ołtarzu polowym przy kościele. Sąsiadów tych państwa prosimy o włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Bardzo prosimy o podjęcie posługi przy świecach, sztandarach, feretronach i baldachimie; zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków, dzieci pierwszokomunijne do udziału w swoich strojach. Panów strażaków prosimy o pilnowanie porządku w czasie procesji. Ponadto prosimy mieszkańców o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Po zakończeniu procesji msza święta przy ołtarzu fatimskim. O godz. 17.30 nieszpory z procesją wokół kościoła i msza święta. Przez całą oktawę Bożego Ciała po mszach świętych wieczornych odbywać się będą procesje z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na nie wszystkich, a szczególnie dzieci do sypania kwiatków. W poniedziałek – 28.05 – można odebrać materiałów do dekoracji ołtarzy o godz. 16.00 przy kaplicy Romerów.
  3. W piątek – 1.06 – rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, tzw. Czerwcówki, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Litanii do Serca Jezusowego. Będziemy odprawiać je w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i dodatkowo w piątek w godz. od 16.00 do 18.00. W sobotę na godz. 7.00 zapraszamy róże różańcowe na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwem różańcowym.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzieli złożyli ofiary na remont kościoła – „Bóg zapłać”.
  6. W przyszłą niedzielę – 3.06 – zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną dla nich mszę świętą, na godz. 11.00. Przypominamy o rozwiązaniu konkursów o świętych z miesiąca kwietnia, maja i czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują sie w dzisiejszej wkładce dziecięcej do „Zbójeckiej Pani”.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy jak zwykle „Zbójecką Panią”, „Źródło” i „Gościa Niedzielnego”.
  8. Przypominamy, że od dzisiaj można zamawiać intencje mszalne na drugą połowę tego roku: dzisiaj po mszach dopołudniowych za żywych, jutro od 15.00 w kancelarii za zmarłych i w pozostałe dni tygodnia po mszach świętych wieczornych.