Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA

DUCHA ŚWIETEGO – 20 MAJA 2018r.

 

1.Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remont kościoła. Za wszystkie ofiary, które złożycie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – 21.05 – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.

– w czwartek – 24.05 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę – 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza.

  1. Tydzień temu przeżywaliśmy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy swoją ofiarą, pracą i posługą przyczynili sie do pięknego przeżycia tego nabożeństwa przez nas wszystkich. Wielkie „Bóg zapłać” pani Alicji Bizoń i panu Mateuszowi Sordylowi za przygotowanie ołtarza polowego, panu Dziedzicowi za ofiarowanie kwiatów na ołtarz fatimski, panu kościelnemu, panu organiście, strażakom i górnikom, paniom i panom, którzy nieśli świece, sztandary i feretrony, dzieciom, które sypały kwiaty i niosły poduszki, pani katechetce i dzieciom za rozważania i prowadzenie modlitwy różańcowej, służbie liturgicznej.
  2. Spotkanie z organizatorami wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej parafii do Włoch, odbędzie się we czwartek – 24.05 – po mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej. Zapraszamy na to spotkanie zapisane dzieci wraz z rodzicami.
  3. Od przyszłej niedzieli tj. od 27.05 będziemy przyjmować rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze roku 2018. W niedzielę po mszach świętych przedpołudniowych będziemy przyjmować intencje za żywych, a od poniedziałku dodatkowo za zmarłych. W poniedziałek – 28.05 – kancelaria będzie czynna od godz. 15.00, a w kolejne dni po mszach świętych wieczornych. Tak jak to było ostatnio, za zmarłych rezerwujemy tylko cztery intencje, żeby nikomu nie brakło. Przypominamy również o środowych zbiorowych mszach świętych, w ramach Nabożeństwa do Matki Bożej Inwałdzkiej, na które można zamówić więcej intencji.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią”, a w niej kolejna wkładka o historii Inwałdu.