Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 MAJA 2018r.

 

  1. Dzisiaj pierwsza, tegoroczna „Fatima” w naszej parafii. Początek jak zawsze o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich na to nabożeństwo zapraszamy. Proszę, aby swoje posługi podjęły osoby, które zwykle to czynią. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież na te nabożeństwa serdecznie zapraszamy.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– w poniedziałek – 14.05 – święto św. Macieja , apostoła

– w środę – 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,

patrona Polski

– w niedzielę – 20.05 – uroczystość Zesłania Duch Świętego.

  1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkim, którzy przyczynili się do świetności tego wydarzenia bardzo dziękujemy. Rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dar ołtarza. Jest to kapa i welon naramienny, których używa się podczas nabożeństw i wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  2. W piątek – 18.05 – trzeci piątek miesiąca, poświęcony jest Bożemu Miłosierdzi – zapraszamy na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, na godz. 18.00.
  3. W sobotę – 19.05 – organizowana jest pielgrzymka do Bazyliki Miłosierdzia Bożego i do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.45, cena 25 zł, zapisy u Pana Kościelnego i u Pani Marii Tomiczek.

6 W przyszłą niedzielę, trzecią niedzielę miesiąca, składka na remont kościoła.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. „Źródło” i naszą „Zbójecką Panią”.