Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 MAJA 2018r.

 

  1. Z racji Pierwszej Komunii Świętej dzisiaj Nabożeństwo Majowe wyjątkowo o godz. 15.30. Przez cały tydzień nabożeństwa te odprawiamy o godz. 17.30 – wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek – 8.05 – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w niedzielę – 13.05 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się w te dni o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Zapraszamy na te msze święte o godz. 7.00.
  2. W przyszłą niedzielę – 13.05 – na mszy świętej o godz. 9.00 – dzieci z klas IV szkoły podstawowej będą przeżywać rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich i dla ich rodziców, nie tak jak jest mylnie podane w gazetce parafialnej, ale we czwartek – 10.05 – od godz. 16.30. Również w niedzielę – 13.05 – o godz. 18.00 rozpoczynamy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie. Tradycyjnie na początku odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem różaniec, msza święta z kazaniem i procesja z Najświętszym Sakramentem i świecami. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotce przed kościołem. Prosimy, aby górnicy, strażacy, dzieci, panie i panowie noszący feretrony i sztandary, służba liturgiczna jak co roku podjęli posługę w czasie nabożeństwa. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie, przynieśmy ze sobą świece.