Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 KWIETNIA 2018r.

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne, dzisiaj na godz. 17.30.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek – 1 .05. – wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika.

– w środę – 2.05. – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

– w czwartek – 3.05. – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W tym dniu, w naszym kościele msze święte będą w porządku niedzielnym tzn. o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na mszy świętej o godz. 9.00 będziemy się modlić w intencji naszych strażaków i ich rodzin, oraz w intencji Ojczyzny i miasta Andrychowa w 250 – lecie. Na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy modlić się za naszą Panią Katechetkę z okazji Jej imienin. Wszystkich parafian zapraszamy na te msze święte.

– w piątek – 4.05. – wspomnienie Św. Floriana, męczennika. Na mszy świętej o godz. 18.00, będziemy modlić się za zmarłych strażaków i druhów naszej straży. 

  1. We wtorek – 1.05. – rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Jest to piękny zwyczaj, uświęcony wiekową tradycją, modlitwy, uciekania się pod opiekę Matki Bożej i wzywania Jej macierzyńskiej pomocy. Wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywały obrazki do przyklejenia na specjalną planszę. 
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed mszą świętą i dodatkowo w piątek od 16.00 do 18.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi, zapraszamy wszystkich członków róż różańcowych na mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo różańcowe na godz. 7.00.
  3. Biskup ordynariusz udzielił dyspensy i dlatego w piątek – 4.05 – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę tj. 6.05. dzieci z klas III szkoły podstawowej, na mszy świętej o godz. 11.00, przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Wszystkich niezainteresowanych tą uroczystością prosimy, aby przyszli w tym dniu na mszę świętą o innej porze. Nabożeństwo majowe będzie wtedy tylko o godz. 15.30, Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę – 5.05 – od 9.00 do 10.30.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Zbójeckiej Pani” dodatek specjalny dla dzieci.