Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 NIEDZIELA

WIELKIEGO POSTU

18 MARCA 2018r.

1. Rozpoczynamy dziś wielkopostne rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę Piotra Hoffmanna. Znamy Go doskonale i bardzo dobrze wspominamy. W ubiegłym roku przewodniczył naszym nabożeństwom fatimskim. Życzymy Mu światła Ducha Świętego w głoszeniu nam Słowa Bożego i oby dobrze się czuł wśród nas. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont kościoła, za wszystkie ofiary, które złożycie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

– w poniedziałek – 19.03 – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. W ramach rekolekcji zapraszamy jeszcze dziś na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 15.30 i na Gorzkie Żale, o godz. 16.00. Po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 zapraszamy na naukę stanową wszystkie małżeństwa ze stażem małżeńskim do 25 lat. W poniedziałek i we wtorek dzieci i młodzież mają swoje spotkania rekolekcyjne o godz. 10.30; 12.00 i o 16.00. Bardzo gorąco prosimy rodziców o dopilnowanie, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w swoich naukach. Poszczególne klasy mają wyznaczone godziny spotkań. W poniedziałek po mszy wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 na naukę stanową zapraszamy małżeństwa ze stażem małżeńskim powyżej 25 lat. We wtorek po mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 18.00 naukę stanową będzie mieć młodzież ze szkół średnich i pracująca, serdecznie zapraszamy. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Apel jasnogórski na godz. 21.00. W środę dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji. O godz. 7.00 i 17.00 uroczysta msza święta ze specjalnym błogosławieństwem, na zakończenie rekolekcji. Spowiedź święta rano od 8.00 do 9.30 i od 10.00 do 11.30; po południu od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

4. W piątek – 23.03 – nasza młodzież zaprasza na przygotowane przez siebie przedstawienie wielkopostne. Rozpocznie się ono po mszy świętej wieczornej. Po przedstawieniu młodzież będzie zbierała dobrowolne ofiary, które przeznaczy na swój wyjazd rekolekcyjny.

5. W przyszłą niedzielę – 25.03 – przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Procesja i poświęcenie palm na mszy o godz. 11.00.

6. W ubiegłą niedzielę na orkiestrę, na procesję rezurekcyjna zebraliśmy 3 tyś 178 zł. Wszystkim, którzy złożyli ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy do dyspozycji „Gościa Niedzielnego”, „Źródło” i „Zbójecką Panią”, a w niej kolejny dodatek historyczny o Inwałdzie.