Ogłoszenia Parafialne

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

6 LISTOPADA 2022r.

 
1. Od czwartku msze święte wieczorne odprawiamy o godz. 17.00. Zapraszamy na Różaniec za zmarłych z wypominków jednorazowych, dzisiaj na godz. 16.30. Codziennie przed każdą mszą świętą modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych. Nowe wypominki roczne będziemy odczytywać od pierwszej niedzieli adwentu.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
– w środę – 9.11 – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
– w czwartek – 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w piątek – 11.11 – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkich serdecznie zapraszamy na mszę świętą w intencji Ojczyzny na godz. 17.00. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
– w sobotę – 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich, którzy cierpią prześladowanie za wiarę w Jezusa Chrystusa.

3. Ksiądz Tobiasz przyjmuje zapisy dzieci na parafialną kolonię nad morzem; szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

4. Wszystkim, którzy wspomogli młodzież oazową, nabywając znicze, składamy wielkie podziękowanie. Ofiara ta będzie przeznaczona na rekolekcyjny wyjazd wakacyjny.

5. Serdecznie dziękujemy także tym wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wsparli kwestę na rzecz księdza Krzysztofa Dybała. Zebrana kwota to 8 tys. 850 zł. Pieniądze te będą przekazane bezpośrednia księdzu Krzysztofowi, wielkie – Bóg zapłać.